Agencje nieruchomości po kryzysie – diagnoza i przyszłość

Nowy rok niósł rewolucyjne różnice na rynku nieruchomości. Agencje nieruchomości obecnie trafiają na kolejne problemy w odrabianiu chudych lat. Regulacja deweloperska i niektóre zapisy nowej rekomendacji S, nie przyniosą pomnożenia się potencjalnie zainteresowanych nabyciem nieruchomości.

Przepisy rekomendacji S oraz ustawa deweloperska

Autor: Times Square Public Relations

Jako pierwsza, z początkiem roku, obowiązywać zaczęła rekomendacja s. Jej przepisy regulują na nowo m.in. reguły wyliczania zdolności do uzyskania hipoteki. Banki dokładniej przyglądają się swoim klientom i przygotowują pełna syntezę zagrożenia nieodłącznego przy udzielaniu finansowania. Przykra wiadomość dotknie osoby chcące zaciągnąć zobowiązania nie w złotówkach. Dwie zasadnicze zmiany wpływają o tym, że: zdolność do zaciągania zobowiązań kalkuluje się dla maksymalnego okresu spłaty wynoszącego ćwierć wieku, a pojedyncza rata kredytu nie może przekraczać 42% wartości dochodów. Zmiana wskaźnika DTI (określnik rozmiaru sumy rat zaciągniętych pożyczek w stosunku do osiąganych dochodów) obniża możliwość do zaciągania zobowiązań podmiotów nawet o blisko jedną szóstą.

Nowa regulacja deweloperska uzyska moc wraz z 29 kwietnia. Jej główną rolą jest zapewnienie pewności klientom firm deweloperskich i zminimalizowanie ryzyka nieodłącznego przy zakupie.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przeczytaj też to unikalne źródło (http://jeger.pl/282-efekty-dekoracyjne-do-scian). Po prostu kliknij tutaj a na pewno się nie rozczarujesz!

Nowe przepisy drastycznie przekształcą dotychczasowy tok zakupu nieruchomościami. W przepisach umieszczono definicję umowy deweloperskiej. Jest ona bazą, na której deweloper obliguje się do przepisania praw własności na nabywcę po wykonaniu prac, w zamian za umówione bilateralnie świadczenie pieniężne. Nowa umowa zajmie miejsce dotychczasowej umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. umowa deweloperska będzie podpisywana pod sankcją nieważności w formie aktu notarialnego, zaś roszczenia nabywcy zostaną odnotowane w księdze wieczystej budowanej inwestycji.

Autor: krakow4u.pl

Każda budowa, realizowana w trakcie obowiązywania ustawy, musi mieć założony indywidualny rachunek powierniczy, na którym zostaną gromadzone wpłaty nabywców. To zabezpieczenie na wypadek ogłoszenia upadłości przez inwestora. Wtedy środki z rachunku powierniczego kieruje się do spłacenia roszczeń finansowych kontrahentów.

Przepis przewiduje jednak stworzenie rachunku powierniczego otwartego. Ta sytuacja powoduje, że zebrane wpłaty będą udostępniane deweloperowi ratami, po zakończeniu poszczególnych faz inwestycji.

Każdy kontrahent firmy deweloperskiej musi dostać do względu prospekt informacyjny, który zgodnie z literą prawa, będzie zawierał komplet potrzebnych informacji wyczerpujących temat budowy i płynności inwestora.

Start obowiązywania zmienionej regulacji może skutkować zmniejszeniem się popytu na rynku nieruchomości, a za tym ilości kontrahentów, zarówno na mieszkania nowe jak i już zamieszkiwane. Właściciele, którym zależy na szybkim zbyciu mieszkania lub domu, będą musieli zastanowić się nad znaczną obniżką cen.

Pozytywne prognozy na rynku nieruchomości komercyjnychNa rynku inwestycji komercyjnych, biura nieruchomości dostrzegły wyraźny wzrost lokali i budynków biurowych. Na początku nowego roku ogłoszono, że podaż na powierzchnie biurowe wciąż rośnie. Popularnością cieszą się agencje nieruchomości Warszawa. W stolicy, do głośnych realizacji, należą: Warsaw Spire (Ghelamco), Konstruktorska Business Center (HB Reavis) oraz Miasteczko TP (Bouygues Immobillier).

Do ulokowania środków w nieruchomości (idź do serwisu) przeznaczone na cele administracyjne skłaniają inwestorów dane dotyczące wynajmu. Według opinii firmy Cushman & Wakefield -”postawienie na nieruchomości wygląda na rozsądną opcję w sytuacji braku stabilizacji na rynkach finansowych.” Jednakże optymizm powinien być raczej ostrożny.

Sprawdź też na serwisie o nieruchomościach o nieruchomościach o nieruchomościach tbsystem.com.pl/!

Źródło: