Co jest ważne przy promocji w sieci

Czy nasza firma musi być widoczna w sieci internetowej? Myśli nad tym wielu właścicieli firm. Reakcja może być tylko jedna – oczywiście, że tak! W tych czasach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, strona w internecie to podstawowe narzędzie reklamy dla firmy. Poza wiadomościami o gałęzi działań można tam umieścić dane do kontaktu, ofertę, informacje o aktualnościach i bardzo dużo innych, ważnych informacji.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Żeby dało się założyć witrynę w internecie naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Istotne jest aby była to albo nazwa firmy, lub domena w pewien sposób obrazująca działalność albo produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby domena to było dowolne słowo lub wyrażenie, ale przecież nie o to idzie. Domena ma być także pewnego rodzaju promocją, ma upraszczać dotarcie do naszego przedsiębiorstwa i zapoznanie się z ofertą, a dzięki temu pozyskanie kolejnych kontrahentów.

Żeby przekonać się czy dany adres jest dostępny przyda się wyszukiwarka tematycznych domen. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaka jest cena interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeśli nie, to kto jest właścicielem. Kiedy będziemy mieć takie informacje będziemy mieli możliwość albo zakupić domenę natychmiast albo złapać kontakt z jej właścicielem w celu porozmawiania o odkupieniu jej.link do www prawo telekomunikacyjne prawo telekomunikacyjne

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Największą popularnością cieszą się oczywiście domeny .pl. Nie znaczy to, że inne adresy są gorsze, ale w Polsce jednakże te nadal są zwykle wybierane. Jeśli chcemy mieć klientów również poza granicami kraju doskonale sprawdzą się domeny eu czy com.

To nieważne czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak dobrze jest absolutnie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent właścicieli firm nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres serwisu internetowego to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim ma styczność potencjalny kontrahent. Powinien zatem spełniać swoje zadanie. Oczywiście, czasem adres, jaki dla nas jest najbardziej pożądany zajęła już na przykład podobna firma. Nie powinno to być jednakże powodem do zmartwienia – być może można w inny sposób tę domenę zapisać? Jeśli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A istnieje szansa, że da się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, warto zwracać na nią uwagę.