Czym jest platforma zakupowa?

Mamy zły czas dla przedsiębiorstw. kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz całościowa słaba koniunktura europejska oddziałuje na krajową sytuację ekonomiczną mimo to.

Wiele biznesów, by utrzymać się na rynku, musiało ciąć koszty i usprawniać funkcjonowanie. Właściciele biznesów stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania trudnej negocjacji kosztów. Z pomocą przyszedł świeży wynalazek internetowy – platforma zakupowa.

Kobieta z tabletem

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zanim wynaleziono grupy zakupowe, najlepszym miejscem do robienia wielkich zakupów dla firm, były aukcje (zobacz platforma dla firm) elektroniczne. Platforma zakupowa okazuje się ich bezpośrednim następcą. Internetowy portal, gdzie dobrze oceniani dostawcy wystawiają oferty dla firm. Platforma zakupowa przypomina e-sklep, tyle że operuje dużo większymi ilościami dóbr. Przejrzyste katalogi pozwalają na szybkie znalezienie interesujących nas produktów, wystawiane opinie o dostawcach dadzą pewność bezpieczeństwa transakcji, a zautomatyzowany system zamówień i przelewów oszczędzi czas. To obustronny zysk. Dostawca ma korzyść, bo nie jest zmuszony reklamować się już gdzie indziej i dostaje dobry dostęp do firm. W konsekwencji może zredukować ceny, zmniejszając środki na reklamę. Klient z kolei zyskuje na mniejszej cenie, unika negocjacji, ponieważ platforma zakupowa wymusza solidne reguły transakcji. Klient i dostawca są na bieżąco z informacjami o nowych zamówieniach i towarach, ponieważ grupy zakupowe zapewniają elektroniczne systemy rozsyłania powiadomień

Przenieś swoje przedsiębiorstwo w XXI wiek i już dzisiaj wykorzystaj moc platform zakupowych!