Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto prosty przewodnik, w którym w paru krokach wyjaśnię, co należy zrobić, by założyć spółkę z.o.o..

Zakładanie spółek to proces, który może objąć kilka tygodni, lecz znacznie zmniejszy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Na początku trzeba sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności niezbędna jest bez wątpliwości asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze informacje i zapisujemy zarząd spółki.

Następnie trzeba zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w czasie do 6 miesięcy od zatwierdzenia umowy trzeba zanieść umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit wpłaty na 1500zł (koszt wpisu).

Zobacz więcej szczegółów, a zgłębisz dodatkowe wiadomości, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj źródła.

Trzeba nie zapomnieć też o wykazie wspólników i ich danych adresowych. Potem przychodzi czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, ZUSie i GUSie. Od tego roku firmę można zarejestrować internetowo, lecz wiąże się to z obowiązkiem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już powiedziałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o.

Ten dający do myślenia materiał po prostu trzeba poznać. Dotyczy pokrewnej tematyki, więc na pewno warto go przeczytać. Kliknij – uczciwie zalecamy ten serwis.

powinno wydatnie ułatwić asysta profesjonalistów. Kancelarie prawne potrafią załatwić formalności w zaledwie parę dni. Dodatkowo pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala uniknąć różnych pomyłek i błędów pojawiających się razem z spisywaniem tak istotnego dokumentu. Wykupienie usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym wydatkiem, ale jest to nic porównując z zaletami, jakie z tego wynikają. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wystukać w wyszukiwarce np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna” (oczywiście, miasto trzeba określić pod siebie) i pojawi się nam duża liczba adresów.