Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima ciągnie się miesiącami, musimy więc mieć pomysły na rozrywki dla dzieci na takie dni. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Postarajmy się, aby rozrywki były wciągające i rozwijające. Wcale nie wymaga to dużego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Można je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Często poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne opowiadania, które możemy czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem można kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na deszczowe dni. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy chwili spokoju, to doskonały sposób, żeby zająć pociechę czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby kupić też dobre kredki – takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to rozrywka rekomendowana przez wszystkich psychologów rozwojowych.https://angelka.pl/category/sesja-komunijna-warszawa/ – więcej w tym serwisie -Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów zaznajomionych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie istotne, by zapewniać maluchom tego typu rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u dzieci problemów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieciaki potrafią używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Musimy tylko poświęcić trzydzieści minut dnia na czytanie czy malowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.