Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

maluch zawsze tworzy w malowankach to, co wie i tyle, ile wie o świecie.

Z tego względu jego twory są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co doświadcza. Są szybą, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które stworzyło. Jest to wspaniałe narzędzie mogące pobudzać myślenie, ponieważ po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. malec wczuwa się w swoją twór. malunki mogą stać się więc napędem rozwoju. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej dziecka” (R. Fisher).
Kształtowanie się zdolności poznawczych malca to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych przepisów.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę akcesoria do łazienki, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zaintryguje.

Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując dzieciom ciekawe doświadczenia, oferując edukujące rozrywki i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje maluch ma ochotę pomalować, ale nie ma na czym lub brakuje mu inwencji. Aby uprościć mu rozrywkę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wieleinspiracji i radości.

Ta solidna treść (http://krevetki.pl/uslugi/chirurgia/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, by odkryć zupełnie nowe info. Zachęcamy do naszego serwisu!

Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, bicie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te czynności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze efektywniej.

Źródło: Animade