„Nie mam co na siebie włożyć” – problem każdej kobiety!

Mnóstwo z nas wiele razy stojąc przed garderobą myślała sobie „Nie mam co na siebie włożyć”. Pomimo tego, że na wieszakach sukienki, żakiety, sukienki wieczorowe, tuniki i dziesiątki innych ciuchów. moda ewoluuje często i warto za nią podążać. Nie musi to wymagać reorganizacji całej garderoby co sezon, ale parę ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody i mogą stanowić wspaniałą bazę stroju dobrze jest posiadać.

sukienka

Źródło: www.melanzsklep.pl

Małe czarne sukienki przodują w tej grupie. Ewoluują ich kształty – raz są obcisłe, raz szerokie. Zależnie od aktualnych stylów mają długie, półdługie lub krótkie rękawy, a czasami nie mają ich w ogóle. wycięcie z przodu, albo wycięte plecy. Niezmienna pozostaje tylko ich długość – nad kolano, albo nieco krótsze. Te sukienki zawsze są odpowiednie. Dobrze wybierając akcesoria da się dopasować je do każdej okazji. Sukienki to zawsze dużo lepszy wybór niż zestawienie bluzki damskie i odpowiednie spódnice.

spódnice

Autor: Americanos
Źródło: Americanos

Sukienki wieczorowe to odrębny wątek. Nawet jeśli nie zaliczamy się do osób często wybierających się na wytworne przyjęcia czy do teatru, wypada trzymać w garderobie dwie, trzy sukienki wieczorowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się sytuacja by się wystroić. Postawmy raczej na prosty fason, bo wiele można zmienić dodatkami. Skierujmy też uwagę na to, by sukienki te były dobrze dopasowane. W końcu na przyjęciu mamy się świetnie bawić, a nie co dwie minuty poprawiać opadającą suknię.

Warto swoją szafę uzupełnić o żakiety – i tuniki. To idealne dopełnienie dżinsów a będziemy prezentować się elegancko. Żakiety eksponują talię, a tuniki w modnych wzorach idealnie ukrywają zbyt okrągłe biodra.

Należy mieć w garderobie także koszule damskie w sklepie, ale i koszule męskie. Te pierwsze nadają się idealnie do biura, a męskie – założone na górę od bikini, związane paskiem – jako uzupełnienie szortów – to doskonały strój na weekend. Moda (zobacz również kombinezony damskie) modą, ale klasyczne podstawy zawsze się sprawdzają i należy je mieć w szafie.