Prawo polsko-niemiecki – specyfika

Zburzenie muru dzielącego Berlin 23 lata temu stał się początkiem nowego rozdziału w dziejach państwa niemieckiego, Polski i kontynentu. Ostateczny upadek socjalizmu w krajach Europy środkowej i wschodniej zauważalnie wzmocnił postawy integracyjne. Nowe Niemcy, niepodległa Polska i ćwierć setki innych krajów należy do Unii Europejskiej, największego na świecie związku handlowego, obywatelskiego i państwowego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Traktat z Schengen to otwarcie granic dla ruchu ludzi, finansów i dóbr. Od dłuższego czasu trwa wielki ruch handlowy i pracowniczy między naszym państwem a RFN. Powiększa się obrót towarowy i skala inwestycji w obu krajach. Tysiące ludzi decyduje się pracować i mieszkać w Niemczech. To wszystko powoduje, że pożądani są uczeni w prawie obu państw, którzy mogą służyć pomocą osobom fizycznym i przedsiębiorstwom. Naturalnie nasze MSZ, jak każdy sprawny kraj, oferuje obywatelom doradztwo konsularne na obszarze innych państw. Pracownik konsulatu faktycznie może służyć asystą tylko w najbardziej elementarnym zakresie. Gdy w grę wchodzi np. prawo rozwodowe albo prawo budowlane, konieczny będzie adwokat (kancelaria prawna częstochowa) w Niemczech.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Zainteresowanie znawcami z dziedziny prawa Polski i Niemiec sprawiło, że na rynku pojawiło się dużo tego typu usług. Firmy adwokackie zajmują się wsparciem dla korporacji oraz zwykłych Polaków, którzy przenieśli się za pracą do RFN. To często niezbędna pomoc dla obywatela Polski, który nie ma pojęcia o tamtejszym prawie pracy i nie wie jak czerpać korzyści z obowiązujących praw i świadczeń. Równolegle z prawem państwowym, istnieje jeszcze ustawodawstwo unijne. Wiedza na temat ich praw to podstawa, jaką musi odznaczać się każdy adwokat (dowiedz się więcej o adwokat Warszawa rozwódod firmy Kancelaria CPR) BALDUIN. Niemcy to największa gospodarka w Unii Europejskiej i trzecia w skali ogólnej. Najlepszy partner ekonomiczny Polski od lat mocno inwestuje nad Wisłą, czerpiąc korzyść ze owocnie funkcjonującej współpracy międzypaństwowej.

Jeśli do tej pory język i meandry porządku prawnego niemieckiego stawały się dla twojego biznesu barierą, od teraz ten problem został rozwiązany. Opłaca się wykupić specjalistyczną pomoc ze strony wykwalifikowanych znawców prawa Balduin Team, którzy wykazują się znajomości języka.
Źródło: Balduin-Pfnuer