Rozwijaj kreatywność w kolorowankach

Kolorowanki dostępne są na wielu portalach. Można je ściągnąć i wydrukować, a potem w nich rysować. Jest to prosty sposób na interesującą rozrywkę dla maluchów.

Zarazem może się ono bawić i uczyć w tym samym czasie.

Mama i dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jeśli pragniesz, by twoje pociecha bawiło się i równolegle zdobywało wiedzę, wybierz kolorowanki do wydruku.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to odnajdziesz je na pewno po przejściu na witrynę (http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) – w tamtym miejscu są one niesamowicie ciekawe.

W odróżnieniu od zwykłych kolorowanek, gdzie wystarczy rysować od linii do linii, te mają też nauczać twoje malucha, np. takich użytecznych zdolności jak kaligrafowanie czy kreatywne myślenie. Dzięki kreatywnym zadaniom dziecko rozwija swój potencjał. Kolorowanki online świetnie przygotowują je do edukacji. Rysując w takich kolorowankach, maluch edukuje się, bawiąc. Wspólna rozrywka to wspaniały sposób na spędzenie godzin z malcem. Rysując wymyślajcie razem w co mogą zamienić się różne litery. na przykład w kolorowankach litera „o” może stać się słoneczkiem, buzią, kołem wózka… i czym jeszcze? Taka rozrywka pozwoli dziecku skuteczniej zapamiętać i oswoić nową literkę kiedy rysuje. Miejsca do rysowania mogą mieć różne formy. Część z nich polega tylko na pokolorowaniu od linii do linii, zaś inne mogą oferować bardziej oryginalne zadania, na przykład za pomocą kolorowanki do wydrukowania można nauczyć się pisać. praktykowanie szlaczków pozwala doprowadzić do perfekcji dany ruch ręki. repetowanie dla malca wcale nie musi być nużące. Przypomnijmy sobie, jak nasza pociecha powtarzałanowązdolność w nieskończoność, nawet jeżeli my byliśmy już tym zmęczeni. ile razy musieliśmy podnosić upuszczonąłyżkę! identycznie jest z bazgraniem.

Źródło: Animade