Usługi copywriterskie

Copywriting nie jest szczególnie nową dziedziną, ale jej znaczenie w ostatnich latach nabrało nowego brzemienia.

Tekst

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Copywriting nie jest szczególnie nową dziedziną, ale jej znaczenie w ostatnich latach nabrało nowego brzemienia. Rozwój Internetu, wzrost działalności firm w Internecie oraz powstawanie firm internetowych sprawiło, że copywriterzy podążyli tym tropem.

Podstawą copywritingu jest pisanie tekstów na zlecenie oraz scenariuszy spotów telewizyjnych, radiowych, tworzenie broszur reklamowych, prospektów, katalogów czy ulotek, opracowywanie materiałów na banery, itd. internet rozszerzył te usługi o pisanie tekstów i artykułów na strony internetowe, tworzenie internetowych materiałów promocyjnych (jak np. bannery), projektowanie reklam internetowych, itp. W praktyce współczesny copywriter uczestniczy w całym procesie tworzenia łącząc treść z prezentacją graficzną i muzyką.

Usługi copywriterskie mają swoje zastosowanie w kilku przypadkach. Po pierwsze i najbardziej oczywiste korzystamy z nich, kiedy tworzymy nowy serwis lub zakładamy nową firmę. Kluczowe jest wtedy ubranie pomysłu w słowa przemawiające do klientów oraz odpowiednie dobranie nazwy firmy i nazw produktów.

Rozwój już istniejącego serwisu lub firmy to druga przyczyna korzystania z pomocy copywritera. Chodzi tu tak o chęć rozwoju, który chcemy wspomóc odpowiednią treścią naszych przekazów, jak i o naturalny rozwój, za którym przekaz firmy musi nadążyć.

Optymalizacja serwisu to kolejny motyw dla działalności copywriterów. Proces optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek polega w dużej mierze na tworzeniu unikalnych tekstów i doborze odpowiednich słów.
Niezależnie jednak od tego w jakim celu zatrudniamy copywritera oraz jaki jest jego zakres działań powinien on znać potrzeby naszych konsumentów oraz ich zachowania. Kluczowa będzie też jego pomysłowość i umiejętność słownej perswazji.