W co inwestować pieniądze

Tematyką tego wpisu będą głównie lokaty SKOK, dodatkowo powiemy sobie o oferowanych. Powiem Ci która lokata jest atrakcyjniejsza, a która gorsza oraz jaka jest odpowiednia dla Ciebie.

Głównym zagadnieniem tego artykułu będą w dużej mierze lokaty SKOK, oprócz tego powiemy sobie o ciekawych. Wytłumaczę Ci która lokata jest ciekawsza, a która niekorzystna oraz jaka będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Pisząc o lokatach wypada zaznaczyć czym odróżnia się w SKOK lokata od tych znanych z reklamowanych banków.

Autor: AMagill

Lokaty w SKOKu

Lokata SKOK jest porównywalna do znanych ze typowych banków, mimo to powinno się w tym wypadku dodać że SKOK nie jest bankiem – powoduje to że nie podpada pod to samo prawo bankowe, oraz pod żadną ustawę określającą funkcje banków, dzięki temu posiada ogromną swobodę swoich prac, również może przygotowywać atrakcyjniejsze propozycje dla klientów.

Należy pamiętać że lokaty SKOK Stefczyka to normalne lokaty i również tej formie inwestowania majątku towarzyszy pewne zagrożenie niepowodzenia. Jest ono jednak o wiele mniejsze niż podczas inwestowania na GPW lub coraz popularniejszym ostatnimi czasy systemie FOREX.

CHF

Autor: 1 suisse
Źródło: http://www.flickr.com

Dowiedz się jeszcze o lokatach

Lokaty SKOK dają swoim klientom oprocentowanie w granicach blisko 9% w skali roku. Są też przypadki gdzie w SKOK lokata ma nawet 12% – tak dobre oprocentowanie bywa spowodowane różnego rodzaju akcjami np. z okazji urodzin placówki, i tym podobnych.

Używający z Lokaty SKOK poza konkurencyjnego oprocentowania posiada ponad to zniżki na inne usługi tj. np. kredyty, ubezpieczenia i tym podobne.

Lokaty pozabankowe

Teraz powiem Ci czym są: lokaty terminowe. W SKOK mają one stałe oprocentowanie, oraz dają możliwość ulokowania stosunkowo niewielkich kwot (już nawet 300zł) na interesujących warunkach. Oprocentowanie wynosi ok. 6,30%, a maksymalny czas trwania takiej lokaty to 12mc. Dodatkowo jeśli jesteś już klientem Kasy SKOK możesz liczyć na jeszcze lepsze.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Opcjonalnym sposobem inwestowania jest lokata rentierska jest to szczególny rodzaj lokat terminowych o których pisałem poprzednio. Podstawowym właściwością tych lokat było by to że liczone odsetki nie będą kapitalizowane jak w każdym innym przypadku, lecz mogą być do naszej dyspozycji. Oferta ta kierowana jest przede wszystkim do klientów posiadających wiele majątku na koncie, a zarobione odsetki poświęci na bieżące potrzeby.Lokata SKOK jeszcze parę słów

Kolejnym typem będą lokaty pozabankowe. Jeśli nie obiło ci się o uszy czym jest, to w ogromnym skrócie lokata pozabankowa to taki rodzaj lokaty której nie przydziela bank, a osoby prywatneprywatni inwestorzy. Takie lokaty mogą być bardzo opłacalne pod względem oprocentowania, ale również bardzo niepewna, dlatego też gdy jesteś zaciekawiony tą propozycją mnożenia pieniędzy zalecam zadbać o wszystkie formalności prawne.

Na koniec warto napisać że podczas wyboru lokaty pod przyszłą inwestycję pieniędzy warto wziąć pod uwagę między innymi jakie mamy plany i jakim budżetem pod inwestycję dysponujemy. Jeśli nie chcemy trzymać gotówki w przysłowiowej „skarpetce” warto rozważyć ofertę lokat w Spółdzielniach SKOK. Jeśli dopiero zaczynamy i nasz dochód nie jest zbyt duży to najkorzystniejsza lokata to lokata terminowa. Pisałem już że możemy inwestować nawet 300 PLN – co uważam za godny start do oszczędzania.

Źródło: Plotki.IT