Czytanie jest modne

„Poczytaj mi Tato”, „Cała Polska czyta dzieciom” to zaledwie jedne z akcji społecznych mające na celu namówienie Polaków do czytania książek. W dobie Internetu, gier komputerowych zapominamy o jakże przyjemnym, poczciwym czytaniu do poduszki.

Bywają tymczasem długie jesienne wieczory, podczas których warto wrócić do niemal porzuconych sposobów spędzania wolnych chwil. Sięgnijmy po wartościową literaturę, która rozwija elokwencję, słownictwo, wyobraźnię.

Dobra literatura to szerokie pojęcie. Duży wybór stylów literackich daje możliwość nawet najbardziej wybrednemu odbiorcy znaleźć coś dla siebie. Klasyczną literaturą zazwyczaj zainteresują się intelektualiści oraz uczniowie (obowiązuje ich pewien kanon literacki). Po science fiction lub fantasy czyściej sięgną mężczyźni. Natomiast kobiety bardziej zainteresuje literatura romantyczna i obyczajowa. Dobry kryminał lub thriller są uniwersalnymi gatunkami. Tak samo jak beletrystyka. Zabiegani businessmani czytują pisma branżowe. Albumy kupujemy na prezenty. Takie przykłady można wymieniać w nieskończoność.

Gdzie trzeba się udać w celu zapełnienia ciekawymi pozycjami naszej domowej biblioteczki? Księgarnie, Empik, salony prasowe czy nawet pospolity kiosk na dworcu. Książkę można nabyć wszędzie. Zostaje sprawa chęci.

Nasz wpis wydał Ci się interesujący? Masz chęć na kolejne wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj mata gumowa w podany link.

Dla nowoczesnych, rynek oferuje e-booki. Obecnie praktycznie każda pozycja ma swoją wersję elektroniczną. E-booki łatwo się wydaje i dobrze sprzedaje.Dla bardziej wymagających czytelników zalecamy księgarnie w sieci. Bez stresu, w zaciszu domowym można przesortować ogromny wybór przeróżnej literatury. Siedząc przy komputerze z filiżanką kawy możemy przeczytać profesjonalne recenzje, krytyki czy też opinie Internautów, którzy już zapoznali się z daną książką. W wielu księgarniach on line funkcjonują zakładki dające możliwość zapoznać się z biografią autorów, sugestiami zakupu podobnych tematycznie książek lub opisami wydawnictw. Nie jesteśmy zmuszeni kupować przysłowiowego „kota w worku”.

Co więcej. Bardzo często księgarnie i wydawnictwa on line specjalizują się w określonych typach literatury. Dla użytkownika zainteresowanego literaturą branżową stanowi to duże ułatwienie. Tego typu księgarnia skupia się na oferowaniu woluminów o określonej tematyce. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że także niszowe wydawnictwo, którego nie znajdziemy w wielotematycznych księgarniach, będzie dostępna w księgarni tematycznej.Dużym zaufaniem wśród księgarni specjalistycznych cieszą się księgarnie prawniczo – naukowe. Większość dostępnych tam książek jest pisana przez osoby wybitne w swojej dziedzinie oraz dodatkowo polecana przez instytucje naukowe. Księgarnie tego typu oferują nam literaturę wysokiej jakości i eliminują literackie gnioty.

Przewagą nabywania książek w księgarniach internetowych jest przede wszystkim lepsza cena. Jak pokazują zestawienia możemy zaoszczędzić nawet do 10 zł na książce. Doliczając do ceny książki koszty przesyłki, suma summarum i tak zakup jest teńszy niż w tradycyjnej księgarni.
Deszczowy tydzień rekompensuje tydzień upałów. I tak w kółko. Książka jest najlepszym wyborem na każdy rodzaj pogody. Możemy czytać relaksując się w fotelu, czy też leżąc na plaży a w chłodniejsze dni zostajemy w domu i delektujemy się dobrą literaturą.