Audyt finansowy – to proste!

Jeśli mamy własne przedsiębiorstwo na pewno znane jest nam pojęcie audytu finansowego. Wiele ludzi drży na samą myśl o audycie i uważa go za następną straszną, obowiązkową kontrolę. Audytor staje się okropnym urzędasem czekającym na każde potknięcie finansowe firmy tylko dlatego aby móc je wytknąć i wyciągnąć konsekwencje. To błędne rozumowanie. Audyt finansowy to pewien zestaw procedur i testów, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest przygotowane rzetelnie i czy nie ma istotnych rozbieżności między stanem faktycznym a tym z raportu.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wszystkie proceduralne wymogi związane z audytem określa ustawa o rachunkowości. Naturalnie nie każda firma ma obowiązek przeprowadzania audytów. Muszą być dopełnione konkretne warunki określone wymienioną wyżej ustawą.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Badanie zestawień finansowych firmy coraz częściej nie jest dla przedsiębiorców przerażającą koniecznością. Zgłaszają się do audytorów sami, dlatego że jest to sposób aby dowiedzieć się, czy dane finansowe zgadzają się ze stanem rzeczywistym, czy może istnieje szansa na poprawienie efektywności firmy itp.

Każdemu prezesowi przedsiębiorstwa powinno zależeć na tym żeby wszelkie raporty były zgodne z prawdą i dobrze sporządzone. To świadczy o profesjonalnym podejściu do interesu. Dzięki temu rośnie zaufanie do naszej firmy w oczach klientów czy zainteresowanych partnerów w interesach. Im bardziej przejrzyste działania firmy tym prościej można zaufać danej marce.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeżeli nasze sprawozdania finansowe są regularnie kontrolowane mamy gwarancję, że wszystko przygotowywane jest na profesjonalnym poziomie. Co więcej – nawet gdy popełnimy jakiś błąd, będzie on szybko wyłapany i poprawiony, dzięki czemu unikniemy poważniejszych kłopotów, które mogłyby zostać spowodowane przez taki drobny błąd.

Nie bójmy się udawać do biegłych rewidentów z prośbą o audyt. Musimy zdać sobie sprawę, że nie działają dlatego, żeby nas zgnębić, a po to aby pomóc nam napisać rzetelne raporty.

Ten materiał posiada ciekawe dane na opisywany temat, lecz jeżeli masz ochotę poznać pokrewne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje.

Na pewno po pierwszym audycie dowiemy się, że to nic strasznego i regularnie będziemy w firmie przeprowadzać badanie ankieta badania marketingowe danych finansowych.

Znajdź wyjątkową ofertę na:Outsourcing księgowości fss-finanse.pl w Warszawie.

Źródło: http://www.fss-finanse.pl