Plusy zainstalowania centrali telefonicznej w rozwijającej się firmie

Komputerowa rewolucja nie ustaje. Obecnie nawet nieduża firma ma opcję posiadania własnej centrali telefonicznej. Wszystko to dzięki telefonii voip, przez którą tradycyjne aparaty i kable telefoniczne odchodzą do lamusa.

Co znaczy VoIP?VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to technologia przesyłania fonii przez sieciowe światłowody. Powstała ona na fali popularności Skype’a, programu do czatów głosowych i wideo przez internet. telefony IP (inaczej telefony VoIP) to po prostu urządzenia podobne do zwykłych aparatów telefonicznych, ale wpięte do internetu. Do używania nie wymagają komputera (nie licząc konfiguracji), zatem są bardzo poręczne i łatwe w użyciu.

czytaj:

Nowoczesne centrale i ich funkcje

Centrala telefoniczna

Źródło: http://www.avaya.info.pl/

Żeby ulepszyć komunikację w przedsiębiorstwie, zaleca się zainstalować rozbudowaną centralę VoIP. Sieci tego typu są dużo bardziej tańsze i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne centrale telefoniczne, na dodatek łączność wewnętrzna (po sieci Ethernet) jest darmowa.

Jeśli dowiesz się o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Taka centrala telefoniczna do funkcjonowania wymaga odpowiednich serwerów i kabli, które będą spinać całość rozmów i łączyć z internetem.

Jakie są zalety centrali telefonicznychPrzyjmijmy, że firma ma rozbudowane oddziały i pracownicy często kontaktują się z kontrahentami. Jest to normalne, bo nawet w czasach poczty email wiele rzeczy najlepiej załatwić telefonicznie. Przy wykorzystaniu tradycyjnych rozwiązań firma musi inwestować w infrastrukturę sieciową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj:

Inaczej to wygląda przy użyciu technologii opierającej się na protokole VoIP. Tu do wykonania połączeń telefonicznych używane jest łącze internetowe oraz okablowanie sieciowe. Przez to w efekcie są dużo niższe koszty obsługi połączeń telefonicznych. Dla różnych firm te wartości będą inne, natomiast przy dużych firmach zaoszczędzone pieniądze mogą być całkiem duże.Dużo osób zastanawia się jaki telefon jest potrzebny przy tym rozwiązaniu. Do rozmów wykorzystywane są telefony IP.

Skoro czytasz niniejszy tekst, to z pewnością jest on dla Ciebie niesamowicie pasjonujący. Tutaj także znajduje się notka spod linku (http://wlocie.pl/tag/michal-wisniewski/), która posiada równie ciekawe tematy.

Są one tanie i powszechnie dostępne.

To nie koniec plusów Dodatkowym plusem technologii VoIP jest możliwość darmowego dzwonienia pomiędzy oddziałami danej firmy. Jest to możliwe, gdyż połączenia takie nie są rozmowami wychodzącymi, zatem mogą być obsłużone wyłącznie przy użyciu firmowej infrastruktury sieciowej.

Dla każdego właściciela firmy sprawa powinna stać się prosta. Telefonia internetowa to wielka oszczędność i niesamowite usprawnienie komunikacji. Centrala telefoniczna VoIP pracuje w coraz większej liczbie miejsc, począwszy nawet od najmniejszych firm, ponieważ jest tania i nietrudna w montażu i obsłudze. Jeżeli chcemy kroczyć z nurtem nowoczesności, nie ma na co czekać, tylko pozbyć się starych kabli i telefonów i przejść na internetową technologię przyszłości.

W najbliższych wpisach
W następnych wpisach zobaczymy jakie są inne zalety sprzętu VoIP i nowoczesnych central telefonicznych. Mogą one mieć duży wpływ na polepszenie działania przedsiębiorstwa, dlatego warto się nimi dokładniej zainteresować.