Pomysł na fajny dzień z dziećmi w każdym wieku

Kochasz swoje pociechy? Chcesz ciekawie i rozwijająco spędzić czas ze swoimi pociechami? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie nie wyrabia intelektu dziecięcego, jak czytanie książek i gry planszowe, potwierdzają to badania. Dziś podpowiem, jakie gry kupić, abyś i ty także czerpał zabawę z rozgrywki.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wygląda na łatwą grę, lecz wymusza wiele pomyślunku. Świetnie nadaje się nawet dla najmniejszych potomków, bo zasady są proste do przyswojenia. W pakiecie jest ponad setka kolorowych płytek z symbolami i należy ułożyć z nich paski w różnych wzorcach kolor-symbol.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta wspiera uczenie się kolorów i dopasowywania kształtów, jak i również usprawnia myślenie taktyczne, gdyż gracze starają się sobie wzajemnie utrudniać grę.

Dla odrobinę zaawansowanych wiekiem pociech proponuję klasyczną grę Carcassonne. W przeciwieństwie od wielu gier, nie ma ona w pudełku planszy, a jedynie karty, układające się na mapę terenu, wykładane prosto na stół. Celem gry jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych obszarów. Jak wskazuje nazwa, wszystko tu nawiązuje do francuskiego miasta z wieków średnich. Gra pozwoli miło spędzić czas nawet 6 osobom i fantastycznie poszerzy umiejętność strategicznie, a także pozwoli dowiedzieć się wiele średniowieczu. Olbrzymim plusem Carcassonne jest jej żywotność.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Na półkach sklepowych sprzedawane jest całą masę rozszerzeń, takich jak „The River”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

Za to dla miłośników kosmicznych gier trafnym pomysłem na wieczór może stać się partia w Cosmic Encounter. Gra powstała 35 lat temu i mimo tego ciągle wciąga jak mało która. W tej grze każdy z graczy wciela się w inny gatunek kosmity, starając się zdobyć kontrolę nad wszechświatem. To naprawdę fantastyczna rozrywka dla starszych dzieci, rozwijająca interakcje międzyludzkie, takie jak tworzenie umów i aliansów i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie rozwija spryt,ponieważ nieraz kluczowe jest wpuszczenie rywala w maliny. Standardowa edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla nastoletnich pociech proponuję Czarne historie, zabawę, która dla młodszych okazuje się odrobinę za straszna. Streszczając mniej więcej zasady: pakiet ma w sobie karty z mrocznymi historyjkami, a gracze mają za zadanie dedukować ich korzenie według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic.

Podobny intrygujący tekst przedstawiany jest tu, więc odwiedź witrynę trening personalny gdańsk i upewnij się, jakie informacje tam znajdziesz. One także Cię zainteresują!

Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.