Warto gotować! Podstawowe wyposażenie kuchni – nóż

Atrakcyjne jakiś czas temu w naszym kraju zrobiło się spędzanie wieczorów z przyjaciółmi na wspólnym przygotowywaniu posiłków. To bardzo miły zwyczaj i wspaniale, że ciągle zyskuje na popularności. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a ponadto umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo gotowanie było przyjemne powinniśmy mieć w domu dobry zestaw przyborów. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Popularne jakiś czas temu w naszym kraju stało się spędzanie czasu ze znajomymi na wspólnym gotowaniu. To fajny zwyczaj i cudownie, że ciągle zyskuje na popularności. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a ponadto umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo gotowanie było przyjemne dobrze jest mieć w kuchni odpowiedni sprzęt. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Świetne są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Niezwykle wytrzymałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Wystarczy tylko dobrze o nie zadbać, a będziemy z nich korzystać przez długie lata. jeśli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości warto pomyśleć o czymś z wyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zdecydujemy się na nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla znawców. Do zwykłych działań kuchennych wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę niezły można kupić już za około dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?

Źródło: avago.com.au

Jeżeli lubimy przyrządzać wołowinę dobrze jest zaopatrzyć się w noże do steków. Nasi goście na pewno to docenią, bo odpowiedni nóż niezwykle ułatwia poradzenie sobie z pysznym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na łatwe oddzielanie kawałków steku.
naturalnie o noże należy zadbać. Dobrze je myć, uważać, aby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż będzie służył nam przez dłuższy czas. jeżeli kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Zwracajmy na to uwagę, zwłaszcza jeżeli wydaliśmy na kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Dobrze jest rozważyć także zakup większego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po jednym. zestaw noży oczywiście będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż gdybyśmy mieli kupić każdy z osobna, więc poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy przeznaczony do innego rodzaju produktów. Mamy nóż do warzyw, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Jeśli uwielbiamy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Źródło: noze-kuchenne.pl