Warto gotować!Najważniejsze wyposażenie kuchni – nóż

Atrakcyjne swego czasu w naszym kraju stało się spędzanie weekendów z przyjaciółmi na wspólnym gotowaniu. To bardzo miły zwyczaj. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a ponadto pozwala na pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Aby jednak samo gotowanie było przyjemne należy mieć w domu odpowiedni sprzęt. Najistotniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Popularne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie czasu ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To świetna alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo gotowanie było przyjemne warto mieć w kuchni odpowiedni zestaw przyborów. Najważniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Bardzo dobre są noże japońskie. Niezwykle odporne na uszkodzenia, z trzech warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Wystarczy tylko dobrze o nie dbać, a posłużą nam wiele lat. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej jakości możemy zastanowić się nad czymś z wyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeżeli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla znawców. Do codziennych działań kuchennych odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę dobry znajdziemy już za około dwieście złotych.

Jeśli lubimy przyrządzać wołowinę warto zakupić noże do steków. Nasi goście z pewnością to docenią, bo dobry nóż bardzo ułatwia poradzenie sobie z dużym kawałkiem mięsa, nie wymaga używania siły i pozwala na dokładne oddzielanie kawałków steku.

naturalnie o noże trzeba zadbać. Dobrze je myć, uważać, żeby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż posłuży nam dłużej. jeżeli kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Zwracajmy na to uwagę, zwłaszcza gdy wydaliśmy na kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Idealny nóż kuchenny

Źródło: http://www.samcooks.com

Warto przemyśleć też kupno większego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po jednym. zestaw noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż gdybyśmy mieli kupić każdy osobno, więc poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas. Na przykład komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy odpowiedni do innego rodzaju produktów. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Mamy nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Gdy lubimy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Źródło: noze-kuchenne.pl