Jak dokładnie funkcjonują programy lojalnościowe i jak najefektywniej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające zdobyć nowych i zatrzymać aktualnych klientów. Są to długotrwałe działania, także nie powinniśmy spodziewać się efektu w okresie kilku dni.

Jako że najczęściej nie pochłaniają wielkich pieniędzy, programy lojalnościowe są powszechnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Program lojalnościowy bardzo często opiera się na na zbieraniu punktów. Klienci otrzymują zwykle karty lojalnościowe jak , które noszą ze sobą i za każdym razem gdy korzystają z usług, czy kupują towary konkretnej firmy na kartę dodawane są punkty. Da się też przygotować to inaczej – klienci mogą zbierać nalepki, paragony, fragmenty opakowania produktów – propozycji jest wiele. tego typu wsparcie sprzedaży (zobacz program dla biura rachunkowego) sprawdza się wspaniale i ma istotny wpływ na obroty. Programy lojalnościowe są warte uwagi i warto je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Bywa, że ulegamy błędnemu wrażeniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko duże koncerny.

Chodź, w tym serwisie jest faktycznie świetna treść, która z pewnością Cię bardzo zaintryguje! Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo dużo interesujących informacji.

Prawdopodobnie wrażenie takie mamy z tego powodu, że tam się z programami lojalnościowymi zazwyczaj spotykamy. Market czy kawiarnia sieciowa – to tam zwykle proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy dodatkowe ciasto po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów czy pieczątek.

Warto wiedzieć, że nie tylko ogromne firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, niezależnie od tego czy sprzedaje konkretne produkty, czy może usługi – może wykorzystać program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był mądrze przemyślany i skonstruowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.