Jak działają programy lojalnościowe i jak najskuteczniej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie umożliwiające ściągnąć nowych i utrzymać dotychczasowych klientów. Są to długoterminowe działania, więc nie możemy spodziewać się efektu w okresie miesiąca.

Jako że najczęściej nie pochłaniają ogromnych nakładów finansowych, programy lojalnościowe są chętnie stosowane przez firmy.

Na czym polega program lojalnościowy?

Program lojalnościowy zazwyczaj polega na zbieraniu punktów. kontrahenci otrzymują często karty lojalnościowe, które noszą przy sobie i zawsze gdy korzystają z usług, czy kupują produkty konkretnej firmy na kartę dodawane są punkty. Da się też zrobić to inaczej – klienci mogą kolekcjonować nalepki, paragony, elementy opakowania produktów – propozycji jest mnóstwo. tego typu wsparcie sprzedaży sprawdza się świetnie, programy lojalnościowe są warte uwagi i dobrze jest je wykorzystywać w swojej firmie.

Nie tylko dla największych przedsiębiorstw

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Zdarza się, że ulegamy błędnemu przekonaniu, że program lojalnościowy to narzędzie, z którego mogą korzystać tylko wielkie kombinaty. Prawdopodobnie wrażenie takie mamy dlatego że przeważnie tam się z nimi zazwyczaj spotykamy. Stacja benzynowa czy kawiarnia sieciowa – to tam proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy kolejna kawa po uzyskaniu wystarczającej ilości punktów czy pieczątek.

Warto wiedzieć, że nie tylko wielkie firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, niezależnie od tego czy oferuje określone produkty, czy może usługi – może wykorzystać program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Ważne, by był mądrze przemyślany i skonstruowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największa zaleta

Warto jest pamiętać o dużej takich programów – mamy stały kontakt z naszym klientem i zachęcamy go do dalszych zakupów. Przedsiębiorstwo największe wydatki ponosi przy zdobywaniu nowych klientów, zatem mądrze jest wyodrębnić fundusze, by utrzymać ich przy nas. Konkurencja jest teraz spora, toteż klient w każdym momencie może zdecydować się na towar konkurencyjnej firmy.przeczytaj informacje (anplast.pl/produkty/wpusty-dachowe,2,11284)Małe koszty uruchomienia programów lojalnościowych skutecznie wpływają na utrzymanie dobrego bilansu przedsiębiorstwa. A pamiętajmy że są to po prostu programy atrakcyjne dla konsumenta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, kolekcjonować punkty i dostawać prezenty. Przez to też lepiej kojarzą naszą firmę.

Źródło: Bonus Club