Obozy konne czyli wakacje w siodle

Każdy rodzic na pewno chce, by jego dziecko spędzało długo oczekiwane wakacje ciekawie. Na rynku można natknąć się na setki sugestii obozów i kolonii, na przykład ostatnio cieszące się dużą popularnością wyjazdy dające szansę dziecku nauczyć się czegoś zajmującego lub szlifować swoje talenty, jak np. obozy konne. Taka forma aktywnego wypoczynku zapewnia dziecku ruch i zajęcie a jednocześnie stanowi świetną wakacyjną rozrywkę.

Agroturystyka na Kaszubach

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl
Jeździectwo to nie tylko sport [ostrogi] utrzymujący dziecko w dobrej formie fizycznej i dający zajęcie w czasie wypoczynku. Jazda konna pozwala odczuć odpowiedzialność za konia, o którego trzeba systematycznie dbać. Dziecko poznaje zasady bezpieczeństwa w ciągu jazdy, poznaje też sposoby oporządzania konia, czy nawet uczy się uczyć inne dzieci. Obcowanie z naturą pozwala dziecku uspokoić się.

Przykładowym ośrodkiem posiadającym w swojej ofercie obóz jeździecki jest na przykład Szkoła Jazdy Konnej Patataj. Wyjazdy skierowane są do dzieci w prawie każdym wieku, a jazdy są odpowiednio dopasowane do możliwości różnych grup wiekowych. Ośrodek jest jednym z największych klubów w okolicach warszawy.

Niezależnie od tego na jaką kolonię wyślemy naszą pociechę dobrze jest spytać dziecko o czym marzy i dobrać wycieczkę do jego zainteresowań. W efekcie wakacje na pewno będą szczęśliwe.

Odkryj propozycję Klubu jeździeckiego Patataj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Patataj