Lokale pod wynajem dla studentów

Bycie studentem w dużym mieście nie jest łatwe, szczególnie jeżeli przyjeżdżamy z małego miasteczka czy wioski. Chociaż z czasem aklimatyzujemy się w nowym miejscu to decyzję o miejscu zamieszkania przynajmniej za pierwszym razem podejmujemy „w ciemno”. Powstaje zatem problem jak wybrać dobre miejsce, gdy wyszukując „wynajem mieszkań Warszawa” zostajemy przytłoczeni dziesiątkami a nawet setkami propozycji?

Studencie, zadbaj o swój umysł!

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse

Po pierwsze: dobra lokalizacja
Szczególnie dobrze zaopatrzyć się w mapę , na której zaznaczyliśmy lokalizacją uczelni lub określonych wydziałów, na których możemy mieć wykłady.

Jeżeli musisz odkryć inny podobny punkt widzenia na rozważaną w tym materiale kwestię, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://probudiament.pl/wiercenie-w-betonie/), które pogłębi Twoją wiedzę.

Efektywne może być też wykorzystanie ofert lokalnych prezentowanych w wyszukiwarce Google. Wpisując np. wynajem mieszkania Warszawa, dostajemy możliwość przeszukiwania ofert przedstawionych w formie mapy Wrocławia z „pinezkami”. Bez problemu i szybko można dzięki temu wybierać propozycje w ramach interesującego nas obszaru.
W praktyce dobra lokalizacja oznacza, że możemy nie tylko prowadzić bogate życie studenckie, ale także zaoszczędzimy na transporcie.

Po drugie: pozytywna opinia
W prowadzonych poszukiwaniach nie musimy jedynie wierzyć naszej intuicji. Warto sprawdzić forum uczelni czy miasta, w którym się ona znajduje. Nierzadko mamy szansę tam trafić na wątki takie jak „mieszkania wynajem” oraz, obok ofert lokali opinie pozytywne lub negatywne na temat określonego miejsca. Dzięki komentarzom mamy szansę uniknąć wysokich opłat dodatkowych czy niemiłego właściciela. W ten sposób można też znaleźć chętnych do dzielenia kosztów wynajmu pokoju.

Pokój studenta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Po trzecie: nie bójmy się zwrócić o pomoc
Czasami mimo wszystko mamy zagwozdkę z podjęciem decyzji czy choćby znalezieniem jakiejś opcji. Wtedy najlepiej zwrócić się z prośbą o pomoc do samej uczelni. Samorząd studentów czy inne dedykowane pomocy studentom podmioty uczelni z pewnością zaoferują dobrą radę a może nawet przekażą listę interesujących i co najważniejsze sprawdzonych lokali.

Na koniec dobrze pamiętać, że w ostatnim momencie najczęściej zostają lokale wymagające większego budżetu, w odległej lokalizacji lub z niełatwymi do współżycia współlokatorami. Im im dłużej będziemy mogli szukać odpowiedniego miejsca tym większa szansa, że trafimy na coś spełniającego wszystkie nasze potrzeby.

Źródło: