Program lojalnościowy – jaki cel?

Od 1998 roku wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Przygotowujemy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., całościowo od planu działania, strategii, kreacji, systemu informatycznego, zarządzania informacjami.

Programy Partnerskie to systemy lojalnościowe realizowane w obrębie B2B, ukierunkowane na partnerów, handlowców, dostawców, sprzedawców. Chęć do działania jest nie tylko efektem nagród i premii, ale przede wszystkim z poczucia należenia do elitarnej grupy, z wartości dodanych, relacji i kontaktu z przedsiębiorstwem, dostępu do wiedzy i możliwości uczestnictwa w kursach.

Tego typu działania ograniczają znaczenie ceny, pozwalają na zmniejszenie przyznawanych zniżek i kreują barierę dla konkurencji.

Programy lojalnościowe dla każdego

Zrealizowaliśmy tysiące tego typu działań w sektorze B2B i B2C. Wdrożyliśmy i obsługujemy systemy lojalnościowe instytucji handlowych, banki, aptek, branży spożywczej, FMCG, finansowej, chemicznej, farmaceutycznej, deweloperskiej, sanitarnej, paliwowej, nowych technologii, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i wielu innych. Prowadzimy również wewnętrzne programy motywacyjne () dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie, przedstawicieli handlowych, dealerów i kanałów dystrybucji.

Naszymi atutami są: efekt skali i optymalizacja kosztów, wyjątkowe na polskim rynku know-how, narzędzia informatyczne do kierowania programem lojalnościowym, własne centrum logistyki produktów premiowych, obsługa kancelaryjna i podatkowa. Zapewniamy pewność i wygodę współpracy z fachowcami oraz całościową opiekę w zakresie prawa i podatków, obejmującą m.in. fachowe doradztwo prawne i podatkowe, przygotowanie regulaminów i formularzy, outsourcing obsługi podatków od premii.

Logistyka nagród jest jednym z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów wdrożenia http://www.apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow/r2platnik-system-kadrowo-placowy działania. W istotnej części decyduje o tym, czy program lojalnościowy, premiowy, akcja czy konkurs powodują zakładany, długoterminowy efekt i cementuje relacje z jego podmiotami. Dlatego zbudowaliśmy własne Centrum Logistyki Nagród i zapewniamy obsługę wszystkich faz logistyki: dobór nagród, zakup, magazynowanie, pakowanie, dostarczenie, raportowanie. Stała, nieprzerwana od lat kooperacja z renomowanymi wytwórcami i dostarczycielami umożliwia zagwarantować dostępność setek dokładnie wyselekcjonowanych typów nagród i obniżyć koszty ich nabycia i dostarczenia.

Stoimy na stanowisku, że celem programu lojalnościowego nie ma być jedynie bieg po nagrody. Poza czynnikiem zwiększenia sprzedaży istotną rolę ma w tym miejscu tworzenie relacji marketingowych. Taka działalność staje się platformą komunikacji, a segmentacja bazująca na podziale na kryteria sprzedażowe, life-style, gusta, historię relacji, pozwala na idealny dobór środków motywacji. Na podstawie naszych badań satysfakcji i oczekiwań biorących udział wdrażamy programy, w których premię stanowią nie tylko nagrody rzeczowe, ale również wartości dodane, dostęp do wiedzy, kanałów informacji oraz porady ekspertów. Relacje oparte na tych fundamentach owocują nad wyraz silną lojalnością.

Zostawiamy do dyspozycji zaawansowany technologicznie i przyjazny w obsłudze, funkcjonalny system do zarządzania programami motywacyjnymi. Brak konieczności tworzenia od podstaw pozwala na szybkie wdrożenia działań oraz redukcję wydatków. Oferujemy fachowe wsparcie informatyczne i doradztwo pozwalające na płynną integrację z własnymi systemami firmy, dostawców i kontrahentów, banków, itp. Ułatwiamy dostosować bazy danych, stworzyć indywidualne konta biorących udział, strony internetowe, katalogi nagród, naliczanie klasyfikacji i promocji, analizy, narzędzia komunikacji : SMS, MMS, mailingi, e-mailingi, newslettery, zdalną naukę i testy kompetencji.

Dalsza część