Sklep on-line dla dzieci –najmłodsi też surfują

W czasach wszechobecnej cyfryzacji coraz więcej najmłodszych zasiada przed komputerem.

Od małego surfują w sieci, często nie umiejąc jeszcze czytać i pisać, zwyczajnie klikając w przyciski. W TV istnieją kanały i audycje dla maluchów, tak samo jak i w radiu. Net nie ma takich podziałów. Owszem, są miejsca dedykowane dla pociech, lecz sieć tak naprawdę jest nieograniczony. Pomyślmy, jakie zagrożenia wnosi niepilnowanie dziecka w czasie aktywności w sieci.

Zabawki drewniane, jedzenie

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Olbrzymie domy handlowe przepełnione zabawkami tracą na popularności. Obecnie wszystko można zamówić w Internecie. Maluch zwiedza sobie internetowy sklep z zabawkami, zapracowany rodzic nie ma czasu pójść z nim do tradycyjnego przybytku. Klik-klik, trochę cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek zakupione. Szybko i łatwo. Ale ale, czy to nie sprawia, że nasza pociecha uzależni się od zakupów? Że wpadnie w wir chęci posiadania, tak prosto zdobywając to, czego chce? Że będzie zajęty ciągle oglądaniem nowych i nowych kolorowych zabawek? To szalenie korzystne, żeby rodzice dozowali młodemu człowiekowi przebywanie na tego typu portalach. Lepiej będzie samemu posłużyć się nimi do wyboru dobrej rzeczy jak np.: jixin kolejka czy interaktywny pies. Dla rodzica sklep internetowy z zabawkami to z pewnością wspaniała sprawa, dla malucha może być to zagrożenie.

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Aby osłonić najmłodszego przed oglądaniem przemocy, nagości, czytaniem obraźliwych tekstów, należy zdobyć odpowiednie aplikacje monitorujące aktywność w sieci i zamykające wstęp do podejrzanych stron. Lecz najważniejsze wyzwanie nie należy do aplikacji, tylko do nas, rodzicieli. Poświęcajmy dużo czasu naszym dzieciom, a jeszcze lepiej przeglądajmy internet razem z nimi.

Czy opisywana tutaj sprawa jest dla Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju materiały zobacz w serwisie, który zobaczysz tu. One także Cię zaintrygują.

W ten sposób połączmy przyjemność z obowiązkiem.