Wyruszamy w góry – co kupić?

Przygotowanie na eskapadę górską jest bardzo istotne – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe zmniejszenie się temperatury w górach są nierzadkie.

Chociaż wyprawa w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się groźnie zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, mocne plecaki turystyczne i odzież to następna rzecz.

góry zimą

Źródło: pl.tripadvisor.com

Plecaki takie muszą być przede wszystkim poręczne i pojemne na tyle, aby schować w nich nie tylko jedzenie i wodę, ale i potrzebne artykuły takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak powędrujemy na daleką pieszą wyprawę górską, powinniśmy pomyśleć o kupnie odpowiednich do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie chronić kostki przed wykrzywianiem się .

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/SUNNY-DAYS-EL-PALACIO-RESORT—SPA/187/40-1516-24FF.html) tego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje wątpliwości.

Podłoże buta powinno być odporne, gdyż taka podeszwa chroni naszą stopę przed niewygodą i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także nieprzemakalne. Kupimy je w każdym sklepie wspinaczkowym. Po kupnie butów trekingowych, należy nieco poużywać, gdyż pójście na wycieczkę w góry w nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym wędrowaniu.

Jeśli na eskapadę w góry planujemy w wakacje, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Składnikami naszego ubioru powinny być ciepły polar, komfortowe materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaintrygował, to bez wahania kliknij tu oraz sprawdź, co zobaczysz w najświeższej ofercie (www.a2clinic.pl/stomatologia/implantologia/). On także jest wartościowy.

Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze pełni rolę także foliowe ponczo, które chroni nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na wyjście w góry zachwalane jest ubieranie się kilkuwarstwowo, jeśli jednak jak planujemy wycieczkę, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być spakowane w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas strzec przed zbyt zimnem.

Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Na otarcia i odciski zaleca się zaopatrzyć się w plastry i odpowiednie maści. Warto pamiętać też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast organizujemy ekstremalne wspinaczki, konieczne jest, abyśmy przejrzeli pobliski sklep górski. Eksperci powinni służyć radą, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przemyśleć również nabycie batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić odpowiednią ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Źródło: Rockcentric.pl