Zaproszenia na ślub

Wybór zaproszeń ślubnych to coś więcej niż tylko zawiadomienie gości o terminie i miejscu ślubu. Wyjątkowe zaproszenia ślubne muszą dać osobom zaproszonym pojęcie czego powinny się spodziewać po Waszej uroczystości. Jeśli podjęliście decyzję o wzięciu ślubu i macie wyobrażenie jak ten specjalny dzień powinien wyglądać, już dzisiaj pomyślcie o zaproszeniach ślubnych dopasowując ich formę do planowanego wydarzenia.

Zanim przystąpisz do projektowania lub wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, sporządź listę zaproszonych osób. Da Ci to informacje, ile naprawdę zaproszeń potrzebujesz.
Przemyśl, co chcesz aby zaproszone osoby wiedziały o planowanej uroczystości. koniecznie muszą znać, miejsce ślubu oraz czas.
Niemal 90% wykonywanych przez nas zaproszeń zawiera prośbę o potwierdzenie przybycia z wyznaczoną datą, do której potwierdzenie powinno nastąpić. Dobrym zwyczajem jest także dodanie do zaproszenia mapki dojazdu na miejsce planowanej uroczystości.

Wesele pod namiotem

Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Większość par umieszcza na swoich zaproszeniach wiersz. Około 70% przygotowywanych przez nas zaproszeń zawiera również co najmniej jedną prośbę do Gości, w których narzeczeni z wyczuciem sugerują co dałoby im większą przyjemność: prezent (sprawdź zestaw prezentowy do wina) rzeczowy czy wręczenie koperty z gotówki.
Szczególnie często spotykane są prośby w sprawie kwiatów, które młodzi dostają od swoich Gości. I tak zamiast kwiatów młode pary proszą o podarowanie czegoś praktyczniejszego, np. książki. Wspomniane prośby mocno zakorzeniły się wśród młodych par i na pewno nie są odbierane przez gości jako niegrzeczne, ważne jest aby zostały przekazane w kształcie żartobliwego wierszyka, tak aby goście nie poczuli się zobowiązani.

Przemyśl swój budżet jaki jesteś w stanie poświęcić na zakup zaproszeń ślubnych. Koszt projektowanych na indywidualne zamówienie zaproszeń na ślub kształtuje się w przedziale 1,5 – 5 zł i w dużej mierze zależy od wybranych materiałów oraz technik za pomocą których zaproszenie jest wykonywane.
Zaproszenia na ślub można zakupić w sklepach papierniczych, hurtowniach zaopatrujących kwiaciarnie, specjalistycznych sklepach ślubnych oraz drukarniach. Z asortymentem firm produkujących zaproszenia można się także zapoznać w trakcie targów branży ślubnej. Można je także zamówić za pośrednictwem sieci (link do producenta). Odnajdziesz tam najszerszą grupę produktów w przystępnych cenach.

Gotowe zaproszenia wysyłamy lub dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrym zwyczajem jest rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed ślubem, aby goście mogli się stosownie przygotować. Warto także przygotować większą ilość zaproszeń. na wypadek wystąpienia pomyłki przy wpisywaniu danych personalnych gości czy też niespodziewanego rozszerzenia listy osób zapraszanych.

Twoje zaproszenia mogą wskazywać na styl imprezy. Przy decydowaniu trzeba wziąć pod rozwagę kolor i gramaturę papieru, krój czcionki, wielkość zaproszenia oraz ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione muszą dać gościom pierwsze wyobrażenie o przyszłej uroczystości.