Domeny na wagę złota

W tych czasach przedsiębiorstwo, które nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nie ma się co dziwić, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez przedsiębiorców, jest wdrożenie odpowiedniej strony internetowej określonej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danej firmy. W tym miejscu trzeba się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wówczas w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie do końca będzie promować daną markę.

Dlatego istnieje drugi typ nazw serwisów, markowa. W tej wersji adres strony jest jednoznacznie skorelowany z nazwą firmy. Jest to szczególnie dobre wyjście, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie nazwy strony szukanej nie spełnia w pełni.

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją sobie przypomnieć, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A co za tym idzie dobrze, aby nazwa domeny była jak najbardziej krótka i łatwo kojarzona. W efekcie istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy w katalogu, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Istotne jest także, aby w domenie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr i stawiania obok siebie podobnych liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Giełdy domen

Czasami najlepsza domena dla określonej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem kredyt inwestycyjny dla nowych firm odnajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Istnieją bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej atrakcyjnych adresów stron internetowych. Tam można się łatwo zorientować, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.