Kto korzysta z usług komornika

Coraz popularniejsze miejsce kupowania różnych przedmiotów przeznaczonych do praca, maszyn przemysłowych, pojazdów, różnych działek, ruchomości i wielu innych stanowią licytacje komornicze.

Przeprowadza się je na terenie całej Polski. Ogłasza je komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, ściślej mówiąc jest to np. komornik Rybnik i chce sprzedać w licytacji własności przejęte podczas zajęcia ich na poczet długu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Czynności komornika w procesie pozyskiwania spłaty długu od dłużnika jest etapem końcowym, często niezbędnym. Jeżeli dłużnik nie jest w stanie wykazać nawet najmniejszej zdolności i chęci spłaty zadłużenie, komornik (sprawdź te propozycje) podejmuje działania. Bywa, że dług jest na tyle znaczny, że równoważną należności własnością przejmowaną przez komornika jest samochód, mieszkanie czy inna nieruchomość. Bywa, że jednak są to mniej cenne przedmioty – sprzęty biurowe, zupełnie nowe produkty przeznaczone na sprzedaż, czy maszyny używane w przemyśle. Niepodważalnym walorem licytacji komorniczych są ceny wystawianych przedmiotów. Często ceną początkową są 3/4 ceny rzeczywistej. Licytacje nie są rozpowszechnione na tyle, by cena była nieatrakcyjna, w efekcie czego sprzedawane przedmioty czy nieruchomości będą okazją dla wielu klientów.

Województwo śląskie na stronie internetowej licytacji komorniczych w śląskim oferuje wiele przedmiotów i domów i działek, których licytacje ogłaszają komornicy z miast takich jak Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik. I tak oto na przykład na hasło: komornik Rybnik czytamy, że ogłasza na licytacji domy w centrum miasta, auto i skaner za trzy czwarte początkowej ceny.

I tak oto pod hasłem licytacje komornicze śląskie wystawianych jest wiele sprzyjających okazji. Do sprzedaży u komornika w Rybniku wystawiane są m. in. specjalistyczne maszyny przemysłowe z upadłych zakładów pracy, których sprowadzanie z zagranicy zapewne wiele kosztowało poprzedniego posiadacza – frezarki, szlifierki, wyrównarki. W ofercie znajdziemy również dużo sprzętów przydatnych w biurze, takich jak wiatraki, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, których ceny wydają się śmiesznie niskie. Niespodziewanym elementem licytacji są często tzw. inne ruchomości, czyli np. zestaw 1200 koszulek z interesującymi nadrukami, czy „inna nieruchomość” – taką nazwą komornik określa działki zabudowane budynkami młyna.