Pomysł na udane wakacje

Co roku stajemy przed tym samym dylematem. Co robić podczas wakacji? Opalanie się przez dwa tygodnie dla niektórych ludzi jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie przepadają za palącym słońcem. Spacery po górach najczęściej są męczące, a przecież lato powinno być czasem wypoczynku. Może wobec tego wypróbować coś zupełnie innego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna – sport skupiający w sobie ruch na świeżym powietrzu, a jednocześnie dający ogromną radość oraz możliwość kontaktu z końmi – ładnymi i dumnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – od czego rozpocząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla początkujących najprostszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w dobrej szkole. Przy każdej stadninie funkcjonują szkoły, gdzie pracują odpowiednio przygotowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest trudniejsza niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, stanie się dostarczać świetnej rozrywki. Instruktor z pewnością pomoże nam dobrać wierzchowca – takiego, który lubi ludzi i nie nie będzie zbyt aktywny na pierwszej lekcji – i zadba o to, by nauka była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – nauka – nauka francuskiego online bardzo intensywna

Jeżeli masz więcej wolnego niż tylko parę godzin w tygodniu warto pomyśleć o wyjeździe na obóz jeździecki. Zazwyczaj to 14 dni efektywnego zdobywania i doskonalenia umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki to także świetna okazja, by nauczyć się dbania o zwierzę, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji paru godzin lekcji co tydzień nie da się do tego stopnia zaangażować w opiekę nad koniem. Na koloniach także znajduje się doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie oddali jeździectwu i koniom. Warto czerpać z ich długiego doświadczenia.

Jeździectwo to satysfakcjonujący sport. Rozbudowuje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny okres, żeby zacząć jeździć. Ładna pogoda, soczysta zieleń, dające cień drzewa, bujne lasy, szerokie łąki – czy można przyśnić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie idealny pomysł na spędzenie lata? Zatem – na koń!

Odkryj ofertę Szkoły Jazdy Konnej Patataj:

Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/