Powrót gier planszowych

Od kilku lat gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy imprezowe zdobywają serca nie tylko młodzieży, ale także coraz częściej serca dorosłych. Różne osoby umawiają się przy grach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. W grupie tworzą księstwa, pokonują potwory, konkurują o ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się towarami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci bez wątpienia są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nic bardziej mylnego. Oprócz gier planszowych dla dzieci wybrać można spośród licznych pozycji gry dla dorosłych. Trudno wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (www.instytutmkm.pl/), gdzie znajdziesz dokładniejsze omówienia tematów – odsyłacz jest tu.

wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry może być wspaniałym pomysłem na wyjście z przyjaciółmi do klubu czy latem do ogródka. Wiele gier jest wyjątkowo skuteczna do rozkręcenia domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet w pojedynkę można znaleźć coś dla siebie i zajmująco spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy zamiaru poświęcać dużych pieniędzy na gry, które nie są nam znane zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym mieście. Wygodną alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, którą prowadzi kilka ze sklepów.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one odrodzenie i wnioskując z trendów ich dobra passa potrwa długo.