Powrót gier planszowych

Od kilku lat gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy imprezowe zdobywają serca nie tylko młodzieży, ale także coraz częściej serca dorosłych. Różne osoby umawiają się przy grach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. W grupie tworzą księstwa, pokonują potwory, konkurują o ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się towarami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci bez wątpienia są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży.

Będziemy zobowiązani za każde komentarze ze strony (https://prozoo.pl/sklep/). Są one dla nas kluczowe, ponieważ uświadamiają nam, czy nasze posty docierają do czytelników oraz jak są postrzegane.

Nic bardziej mylnego. Oprócz gier planszowych dla dzieci wybrać można spośród licznych pozycji gry dla dorosłych. Trudno wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry może być wspaniałym pomysłem na wyjście z przyjaciółmi do klubu czy latem do ogródka. Wiele gier jest wyjątkowo skuteczna do rozkręcenia domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet w pojedynkę można znaleźć coś dla siebie i zajmująco spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy zamiaru poświęcać dużych pieniędzy na gry, które nie są nam znane zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym mieście. Wygodną alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, którą prowadzi kilka ze sklepów.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one odrodzenie i wnioskując z trendów ich dobra passa potrwa długo.