Przywiązanie w cenie złota

O lojalność swojego otoczenia walczy każda firma. Przywiązanie dwóch grup okazuje się tutaj najważniejsza: klienci i pracownicy. W jaki sposób jednak zjednać nam tych wszystkich ludzi oraz w jaki sposób działać, by intratna oferta pozostałych firm nie zachęciła ich do skorzystania z innej oferty?

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Popularnym instrumentem są programy motywacyjne profill i programy lojalnościowe. Programy motywacyjne wzmacniają poczucie przynależności pracownika do firmy. Właściwie zaprojektowany system sukcesywnie implementowanych i periodycznie powtarzanych czynności kreuje relację między firmą oraz pracownikiem, dostrzegającym siebie jako część większego organizmu, gdzie może się rozwijać i być ważnym elementem.

Zazwyczaj jednak brak konsekwencji w działaniu czy brak umiejętności doboru czynników ma owoc w tym, że rezultaty są słabo widoczne a nawet zwyczajnie niesatysfakcjonujące. Lepiej się w takim wypadku skierować do specjalisty z wiedzą w tym temacie.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Programy lojalnościowe profill są za to skierowane do klientów. Mają za zadanie nakłonić do poznania produktu, ale przede wszystkim zatrzymać przy produkcie i motywować do kolejnych zakupów. Wszelkie dodatki za kolejny zakup lub zobacz też rzeczy dla kotów zniżki od konkretnej ceny działają zazwyczaj zgodnie z zamierzeniem. Kluczowa jest właściwy kontakt z klientem i konkretne zasady.

Swoje usługi proponuje sporo firm umożliwiających wsparcie w opracowaniu i implementacji omawianych programów. Zależnie od skali czasami opłaca się skorzystać z doświadczenia i zaoszczędzić tak czas jak i pieniądze na ewentualnych porażkach.

Już pozyskana lojalność klienta lub pracobiorcy jest na wagę złota. Przywiązani konsumenci i podwładni łatwiej wybaczają, chętniej ulegają wpływom oraz aktywniej uczestniczą w działaniach firmy. Pozytywów istnieje mnóstwo, a więc jest o co walczyć.

Źródło: Profill.com.pl