Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Aktualnie na rynku istnieje wiele modeli zegarków. Do najbardziej atrakcyjnych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne.

Decydując się na kupno, należy zwrócić uwagę na parę elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są w znaczącej liczbie przypadków dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski oraz dodatkowo obudowy kopert opracowane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. Często występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper a oprócz tego timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy również głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy również uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjneWykonane w większości z materiałów szlachetnych, niejednokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na podstawie mosiądzu albo stali szlachetnej, często powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem powinno się dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem grubość i rodzaj powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego trwałości i estetyce. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek najczęściej nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub zdjęcia paszportowe wrocław damska.

Źródło: Trend shop