Jak utrzymać klienta?

Już od dłuższego czasu słychać o wszelkiego rodzaju programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Przedsiębiorstwa nierzadko wykorzystują tego typu działania, ponieważ ułatwiają utrzymywanie pozytywnych stosunków z klientami. Programy lojalnościowe stosowane są chętnie, bo to łatwe i efektywne narzędzie.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Premiowanie określonych działań punktami, lub też możliwość otrzymania dużego rabatu lub prezentu po zrobieniu zakupów za określoną kwotę w odpowiednim czasie – nie generuje to żadnych właściwie kosztów, a wyniki są zazwyczaj bardzo pozytywne.

Programy lojalnościowe, które proponowane są nam na co dzień zwrócone są prosto do klienta. To różnego rodzaju zbieranie punktów, ale też loterie, konkursy podczas wydarzeń, konkursy smsowe itp. Niejednokrotnie bierzemy w nich udział, bo nie wymaga on ogromnego zaangażowania, ani dużych nakładów finansowych, a zdobyć można całkiem sporo.

Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne to pewnego rodzaju typ programów lojalnościowych, ale nie skierowana bezpośrednio do klienta. Dużo firm zauważyło, że programy lojalnościowe można przełożyć, w pewien sposób „do wewnątrz”, wciągnąć w nie zatrudnione osoby, dystrybutorów czy kontrahentów firmy.

Nie wiesz, czy ten artykuł jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te przydatne teksty posiadają przydatne dane. Kliknij tu oraz sprawdź sam.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Tego rodzaju działania otrzymały swoją nazwę – właśnie „programy motywacyjne”. Zazwyczaj programy te dają szansę na uzyskanie dodatkowej gratyfikacji za osiągnięcie konkretnych celów sprzedażowych. Często wykorzystuje się w tym celu systemy ułatwiające przyznawanie punktów za realizację celów na pojedynczych kontach zatrudnionych. Po uzyskaniu określonej ich ilości można odebrać dodatkowe wynagrodzenie – w postaci gotówki, kuponów lub innej. Wszystko zależy od tego, jak zaplanowano to w programie.

Dobrze sprawdzić różne programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Jeśli będą prawidłowo zaplanowane i zrealizowane umożliwią lepsze wyniki finansowe, ale nie tylko. Najważniejsze, co jest się w stanie uzyskać za pomocą takich programów to przywiązanie klientów czy kontrahentów do marki. A to jest dla firmy najważniejsze.

Źródło: Profill.com.pl