Outsourcing księgowości

Kilkanaście lat temu księgowy w strukturze firmy był niezastąpiony niemal od pierwszego dnia. Aktualnie nierzadko firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wynikają z różnych źródeł. Dla niedużych firm utrzymanie dedykowanego pracownika i zapewnienie mu potrzebnych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie. Największe korporacje rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji, z której oszczędności zaczną czerpać za jakiś czas. Mniejsze koszty są rezultatem zarówno mniejszych kwot do zapłaty za usługi firmy zewnętrznej w porównaniu z własnym działem jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań finansowych przez Financial Service Support jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Wybierając delegowanie niektórych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej zapewniają często wyższy poziom usług (np. audyt finansowy od Fss-finanse.pl jest zazwyczaj bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), redukuje się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami pomyłek naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami ciężko nie zauważyć również wad. Wolniejszy przepływ danych, mniejsze poczucie bycia odpowiedzialnym za losy naszej firmy, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przetrawić wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy witryna internetowa Balduin & Pfnür PartGmbB decyzję.

Zapraszamy na stronę Fss-finanse.pl.

Odkryj najlepszą ofertę firmy:Usługi finansowe Fss-finsnce.pl w Warszawie

Źródło: Financial Service Support